Traşsız Saç Ekiminin Faydaları

Saç ekimi son zamanlarda özellikle son on yılda ülkemizde çok tercih edilen bir yöntemdir. Bu alanda çok çalışma yapılmıştır, yapılmaya da devam etmektedir. Traşsız saç ekimi de bunlardan biridir.

Traşsız saç ekimi fue yönteminde ve fut yönteminde kullanılabilmektedir. Yöntemden kısaca bahsederek yazımıza başlayalım. Normal saç ekimi öncesi saçlar yaklaşık 3 mm olacak şekilde halk arasındaki tabirle 1 numara olacak şekilde kesilir. Saç kesimi saç ekim merkezlerinde yapılır ki doktor son kez saçın ve saç derisinin durumuna bakabilsin.

Saç kesimi neden yapılır? Saç ekim operasyonunun daha rahat yapılabilmesi amacıyla kesilir. Doktorun ve saç ekim ekibinin saç köklerini daha rahat görebilmesini ve işlemin daha kontrollü yapılmasını sağlar. Saçların kesilmesi hareket alanının kısıtlanmasını da engeller.

Saç kesimi 3 mm olacak şekilde yapılır ancak operasyon esnasında gerek görülen alanlar tamamen kesilebilir. Tamamen kesilen alanlara kanallar açılır ve greftlerin ( alınan saç kökleri demektir) ekimi yapılır.

Kısaca saçlar neden traş edilir sorusunun cevabı doktorun rahat çalışması, ekibin bu işi yaparken kısıtlanmamasıdır. Traşsız saç ekiminin hasta için yani saç ekimi yaptıracak kişi için faydaları vardır elbette. Öncelikle saç ektirmiş gibi görünmezsiniz. Yaptırdığınız işlemi kamufle etmeniz daha kolay olur. Kafanızdaki deride oluşan yaralar estetik olarak çok daha çabuk iyileşir. Operasyon sonrası saç stilinizden vazgeçmek zorunda kalmazsınız. Özellikle kadınlar için traş olmuyor olmak çok büyük avantajdır, erkek gibi traş olmak istemezler elbette. Ancak dezavantajı da vardır ki bu işlem traş yapılarak yapılan saç ekim işlemine göre daha uzun sürer. Yaklaşık yüzde 50 oranında saha fazla zamanınızı alır. 7 8 saat bu işlem için uğraşabilirsiniz. Bu işlemin fiyatı daha pahalıdır çünkü daha çok emek v sabır gerektirir. Hastanın ve yapılan ortamın daha steril olması gerekir.

Avantajları elbette daha fazladır estetik açıdan düşünüldüğünde.  Eğer güzel görünmek için bu yola girdiyseniz dezavantajlarını düşünmeden bu işlemi yaptıracaksanız. Eğer bayansanız sizin için saha da büyük avantaj. Erkekseniz ve saçınızı uzun kullanmayı seviyorsanız size de artısı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir