Protez Saç Hizmetleri Pahalımıdır?

Saç dökülmesi sorunu adeta çağımızın engellenemeyen hastalığı haline geldi. Bu sorun yaşlı, genç, kadın, erkek ayrımı yapmadan herkeste yaşanabilmektedir. Saç dökülmeleri kimi zaman geçici bir durum iken bazı zamanlarda ise kalıcı bir hale gelerek kel kalınmasına yol açabilmektedir. Saçların dökülmesini bazı kişiler olgunlukla karşılayabilirken bazı kişiler bu durum karşısında psikolojik olarak bunalıma girebiliyorlar. Kötü olan bu durum engellenemeyebiliniyor.

Saç dökülmesinin tek iyi bir tarafı var ise o da ülkemizde bu soruna çözüm bulabilecek birbirinden iyi merkezlerin bulunmasıdır. Bu merkezlere gidilerek ilk olarak saç dökülmelerine engel olabilmek için bir araştırma yaptırabilirsiniz. Burada saçlarınızın neden döküldüğüne bakılarak bu dökülme nedenine göre tedaviler uygulanmaktadır. Buradaki ücretler ise tedavi ve uygulamalara göre değiştiği için net bir fiyat vermek doğru olmaz. Ama şu kadarını söyleyebiliriz saçlarınıza normalde yaptırmış olduğunuz bakım ve şekillendirme ücretleri kadardır.

Eğer dökülmeye de sonuç bulunamaz ise saç ekimi yaptırabilirsiniz. Saç ekiminde de uygulanacak kişinin saç kökü miktarı ve seçmiş olduğu işlem türüne göre ödeyeceği para miktarı değişmektedir. Bu miktarlar ise dökülmüş olan saçların yerine saç geldiği ve tekrar eskisi gibi bir görünüm sağlandığı düşünülür ise çok gelmez.

Ben bu yolu da istemiyorum diyenler için çok güzel bir alternatif olan protez saç uygulamasını tavsiye ederim.  Bu uygulama ile kişi ister doğal saçlarına isterse de farklı bir imaj saça kavuşabilmektedir. Hem de çok fazla bekleyip uğraşmasına gerek kalmadan. İlk olarak kişinin uygulanacak olan bölgesinin ölçüsü alınır. Daha sonra ise bu alınan ölçüye göre istenilen saç yapılır. Yapılan saçlar tamamen doğal saçlardan elde edilir. En son olarak ise hazırlanmış olan protez saç kişinin isteğine göre uygulanır. Bütün yapılan bu işlemler için çok fazla miktarlar ödemenize de gerek yoktur. Hatta sizin uygulayacağınız bakım ürünleri ise normal kullandığınız ürünler ile aynı olabilir. Çok yüksek miktarlarda ücretler ödemeden tekrar saçlarınıza kavuşabilme imkanınız var. Saçlarınızı tamamen kaybetmenizi de beklemenize gerek yok. İstediğiniz her an bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir